Zajedništvo pobjedilo rak dojke

Udruga žena Vinica pokrenula je suradnju sa Zavodom za Javno zdravstvo KKŽ i Ligom protiv raka KKŽ 2012. godine. Na suradnju se odazvalo desetak udruga žena s područja Koprivničko križevačke županije. Iako je nacionalni program mamografije u tijeku, svrha ove akcije je bila pomoći ženama koje nemaju vlastiti prijevoz do Koprivnice, da zajedno sa drugim članicama iz udruge koje imaju automobile, dođu na pregled. Suradnja s Općom bolnicom Dr. Bardek u Koprivnici i HZZ-om je bila besprijekorna. Pogodovalo se vremenu dolaska na pregled kako bi što više žena pristupilo mamografiji. Iz ovog programa članici udruge žena Herešin otkrivena je novotvorina na dojci i uspješno operirana.
Zašto vam to danas pišem?
Pišem zato što smo u subotu 21.11. 2015. godine mi udruge žena s područja naše županije imale druženje u organizaciji Udruge žena Bakovčice i tijekom večeri, prišla mi je preljepa mlada žena i zagrlila me rekavši: Slavica Vi ste mi spasila život. Začudila sam se! To je žena koja je danas zdrava zahvaljujući našem zajedništvu. Zato velika hvala svima: Članicama udruge žena Herešin, HZZO-u; Općoj bolnici u Koprivnici i dr. Maji Sačer predsjednici Lige protiv raka KKŽ. Bila sam samo koordinatorica cijele akcije.

Ovo je još jedan dokaz kako nesebično zajedništvo pobjeđuje čak i ovu opaku bolest.
Osjećala sam potrebu ovo podijeliti sa svima vama.
Slavica Stančec