5. Gljivarijada

Datum objave: 05. 1. 2024.

U prepunom društvenom domu Vinica ( 250 sudionika) u Koprivnici održana je 5. gljivarijada na koju su se odazvala GD Kamilo Blagaić Zagreb, PD Medvednica GS Sunčanica, GD Muhara Vrapče, KD Amanita Sveti Ivan Zelina, GD Karlovac, GD Smrčak Čakovec, GD Sesvete, GD Krasnica Krapina GD Peharček Ivanić Grad, GD Zagorski vrganj Zabok te društvo žena Đelekovec uz brojne građane ljubitelje gljiva koji nisu članovi gljivarskih udruga.
Programom je bio određen i boravak u šumi Vinica u trajanju 3 sata gdje je održan praktični dio programa, u sastavu programa bila je i prigodna izložba ubranih gljiva u društvenom domu Vinica sa njihovim nazivima i karakteristikama. Svim sudionicima programa na raspolaganju su bili determinatori gljiva koji su educirali sve zainterirane o nazivima i karakteristikama svake pojedine ubrane gljive.
Udruga žena Vinica na kraju se zahvalila svim sudionicima do iduće 6. gljivarijade.