Dan žena 2023

Datum objave: 15. 3. 2023.

Dana 25.02.2023. godine Udruga žena Vinica svečano je proslavila međunarodni praznik – Dan žena.
U društvenom domu Vinica u Koprivnici okupilo se 220. sudionika i sudionica ovog svečanog obilježavanja.
Svečanosti su se odazvale 32 udruge i društva žena iz Koprivničko križevačke županije te ludbreškog dijela Podravine.
Svečanost je obogatilo gostovanje KUD-a Delovi koji obilježava 10 godina postojanja. U kulturnom dijelu programa iz svog bogatog izričaja, izveli su pjesme i plesove Zagorja i Podravine, dok je scenski nastup bio je na temu korizmene ispovjedi.
Svečanost obilježavanja uz prigodnu riječ predsjednice Udruge žena Vinica, pozdravio je Dožupan Koprivničko križevačke županije Ratimir Ljubić te Gradonačelnik Grada Koprivnice Mišel Jakšić.
Svečanosti je kao gošća nazočila i novoizabrana Predsjednica mjesnog odbora Vinica Vlatka Međimorec sa suradnikom.
Ovogodišnja svečanost posvećena je mladima i njihovom uključivanju u volonterski rad.
Na nacionalnoj razini obilježavanjem ovog Dana žena, udruge žena Koprivničko križevačke županije pridružile su se milijardi žena koje su ustale protiv nasilja nad ženama i obiteljskog nasilja.
Organizirana borba za ravnopravnost žena započela je 1857. godine u Americi i do danas još uvijek nije postignuta u gotovo svim područjima ljudskog stvaralaštva i obitavanja.