Dan vrganja 2006.

Datum objave: 03. 9. 2015.

Udruga žena Vinica organizirala je 26.08.2006. u novouređenom društvenom domu Vinica drugu po redu godišnju manifestaciju pod nazivom Dan vrganja. Za ovu prigodu postavljena je i izložba gljiva koje je klasificirao dr. Radovan Kranjčev, te ujedno održao kratko predavanje o gljivama. Na ovoj drugoj po redu manifestaciji Dana vrganja prezentirana je i knjiga dr. Radovana Kranjčeva Poznate jestive gljive kontinentalnih krajeva Hrvatske, čiji će nakladnik biti Udruga žena Vinica Koprivnica. Manifestacija je namijenjena udrugama i društvima žena s područja Koprivničko križevačke županije, a kratku edukaciju o tartufima održao je Aleksander Krt načelnik Općine Oprtalj iz Istre. U Općini Oprtalj nalazi se mjesto Livade poznato po bijelom i crnom tartufu koji su sudionice manifestacije i degustirale. Zanimljiv je podatak da kilogram bijelog tartufa na tržištu može postići vrtoglavu cijenu od čak pet tisuća eura. (mm)