Dan žena 2016.

Datum objave: 25. 1. 2016.

Ove godine održano je 12. po redu obilježavanje Dana žena u društvenom domu Vinica u Koprivnici. Odazvale su se 43 udruge žena s područja naše i susjednih županija. U programu je nastupila udruga žena Vinica plesnom točkom i igrokazom. Svečani program dodatno je obogatila Anđela Lenhard Antolin izložbom ručno oslikanih tanjura s motivima podavskih ručnih radova. Svečanost otvaranja izložbe pratio je Ansambl podravskih cimbulaša iz Đurđevca. Za zdravu i suvremenu prehranu brinuo je gastro tim Podravke na čelu sa D. Đuriševićem i Z. Sedlanićem. Udrugama žena obratio se i dogradonačelnik Koprivnice M. Jakšić, a Grad Koprivnica je darovao po tradiciji jaglace za sve članice udruga žena na manifestaciji.

Cjelovečernji program vodila je predsjednica udruge Slavica Stančec.