6. Gljivarijada održana 13.07.2024.

Datum objave: 19. 8. 2024.

Unatoč visokim temeraturama Udruga žena Vinica uspješno je organizirala još jednu gljivarujadu u šumi Vinica pored Koprivnice te u društvenom domu Vinica u Koprivnci. Gljivarijadi su nazočle udruge i gljivarska društva iz Zagreba, Svetog Ivana Zeline, Krapine, Karlovca, Ivanca, Čakovca, Zlatara, Sesveta, Gline, Zaboka i Pregrade.Na gljivarijadi aktivno je sudjelovaoa i Predsjednik HMGS_a Branko Bartolić.
Svečanost su uveličali Gradonačelnik Koprivnice Mišel Jakšić i dožupan Koprivničko križevačke županije Ratimir Ljubić.
Iako je suša u šumi se našlo vrganja pune košare, a najljepša je pripadala Gljivarskoj udruzi Amanita iz Svetog ivana Zeline na čemu im čestitamo!
Determinacija ubranih gljiva uz izložbu gljiva sardžajni je dio ukupne gljivarijade.Nakon završetka programskog dijela priređeno je narodno veselje u kojem su se svi sudionici lijepo zabavili.